*** به وب سایت اداره آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری بیرجند خوش آمدید ***
 
 
 

لزوم به کارگیری فناوری اطلاعات و بسترسازی جهت اداره الکترونیکی شهرها، بر کسی پوشیده نیست.استفاده از روش‏های نوین شهرداری الکترونیک که مواهبی چون کاهش زمان اتلاف‏ شده شهروندان، عرضه بهتر خدمات، توزیع عادلانه‌تر امکانات، افزایش اشتغال و بهبود مدیریت پایدار شهری را در پی دارد، می‌تواند انقلابی در زمینه مدیریت شهری به وجود آورد.

 

 

 
 

امام على (ع) :خوشبخت كسى است كه درطاعت خدا اخلاص داشته باشد

امروز    سه شنبه , 03/ارديبهشت/1398  
تولید حافظه‌های فلش 15 نانومتری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه‌ی تولید حافظه‌های فلش، موفق به ساخت حافظه‌های ۱۵ نانومتری شده است.

این حافظه‌های جدید که با ترکیب فناوری دوبیت در سل (X2) و سه بیت در سل (X3) ساخته شده‌اند، از نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۴ به تولید انبوه خواهند رسید.

سیوا سیوارام از مدیران شرکت سان‌دیسک (SanDisk Corporation) می‌گوید: «ما از این که موفق به حفظ موقعیت خود در تولید حافظه‌های پیشرفته شدیم بسیار خرسند هستیم.
این فناوری جدید ما را قادر می‌کند تا کوچک‌ترین و کاراترین تراشه‌های ۱۲۸ گیگابایتی جهان را تولید کنیم. ما خوشحالیم که این تراشه‌ جدید به ما امکان توسعه‌ی بازار فلش‌های NAND را می‌دهد.

در فناوری ۱۵ نانومتری از فرآیندهای پیشرفته‌ مختلف و همچنین نوآوری‌های متعددی استفاده شده‌ است. معماری (ABL(All-Bit-Line از الگوریتم برنامه‌ریزی شده و طرح مدیریت ذخیره‌سازی اطلاعات چند سطحی تشکیل شده‌ است.

برای تولید این نوع حافظه‌ها عملکرد حافظه و دقت آن نسبت به انواع بزرگتر تغییری نکرده است. این فناوری در حوزه‌های مختلف از حافظه‌های قابل حمل گرفته تا حافظه‌های SSDs مورد استفاده قرار گرفته است.