*** به وب سایت اداره آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری بیرجند خوش آمدید ***
 
 
 

در حال حاضر اکثر سازمان های دولتی و خصوصی فعالیت های خود را با استفاده از فناوری های روز پایه ریزی می کنند. نظر به اینکه تنها عامل ثابت دنیای امروز، تحول و تغییرات می باشد، لذا فناوری اطلاعات به عنوان محصول این تغییرات با شاخصه هایی چون پردازش، توزیع و به کارگیری اطلاعات حضور خود را در همه عرصه ها ثابت نموده است.

از طرفی دستگاه های اجرایی و مدیران شهری به منظور افزایش کارایی و اثربخشی و کسب مزیت رقابتی به منظور تثبیت موجودیت و افزایش بهره وری باید در اندیشه تدارک به کارگیری فناوری های نوین و شیوهای مطلوب استفاده از آن باشند.

 

 
 

امام على (ع) :خوشبخت كسى است كه درطاعت خدا اخلاص داشته باشد

امروز    يكشنبه , 28/آبان/1396  
ساخت باتری گوشی از آب با عمر طولانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ساخت باتری گوشی از آب با عمر طولانی

در این باتری از مواد خازنی حل شونده در آب با PH طبیعی استفاده شده است. این کشف بزرگ فناوری ساخت باتری‌های تلفن همراه را از اساس متحول می‌کند، زیرا باعث می‌شود برای ساخت باتری از یک هسته طبیعی و غیرسمی استفاده شود. فناوری یاد شده باعث خواهد شد نسل جدید باتری ها دیگر به سرعت داغ نکنند و دیگر خطر انفجار آنها نیز وجود نداشته باشد.

این باتری‌ها که دارای شارژ طولانی و عمر بالایی نیز هستند با هزینه کمتری ساخته می‌شوند و برای تامین برق متکی به تغییرات مولکولی مواد شیمیایی خازنی محلول در آب خواهند بود.

بررسی‌ها نشان داده هزینه ذخیره انرژی توسط این باتری‌ها به ازای هر کیلووات در ساعت تولید انرژی کمتر از صد دلار خواهد بود و لذا باتری های یاد شده را می‌توان باتری‌های دوستدار طبیعت نامید. البته طراحی باتری‌های یاد شده هنوز در مرحله آزمایشی است و تا نهایی شدن آنها راه درازی در پیش است.

محققان می‌گویند می‌توان این باتری‌ها را به مدت ۱۰ سال بر روی گوشی‌ها مورد استفاده قرار داد، این در حالی است که باتری‌های لیتیومی معمولا بیش از دو سال عمر نمی‌کنند.