*** به وب سایت اداره آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری بیرجند خوش آمدید ***
 
 
 

لزوم به کارگیری فناوری اطلاعات و بسترسازی جهت اداره الکترونیکی شهرها، بر کسی پوشیده نیست.استفاده از روش‏های نوین شهرداری الکترونیک که مواهبی چون کاهش زمان اتلاف‏ شده شهروندان، عرضه بهتر خدمات، توزیع عادلانه‌تر امکانات، افزایش اشتغال و بهبود مدیریت پایدار شهری را در پی دارد، می‌تواند انقلابی در زمینه مدیریت شهری به وجود آورد.

 

 

 
 

امام على (ع) :خوشبخت كسى است كه درطاعت خدا اخلاص داشته باشد

امروز    شنبه , 02/تير/1397  
ساخت باتری گوشی از آب با عمر طولانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ساخت باتری گوشی از آب با عمر طولانی

در این باتری از مواد خازنی حل شونده در آب با PH طبیعی استفاده شده است. این کشف بزرگ فناوری ساخت باتری‌های تلفن همراه را از اساس متحول می‌کند، زیرا باعث می‌شود برای ساخت باتری از یک هسته طبیعی و غیرسمی استفاده شود. فناوری یاد شده باعث خواهد شد نسل جدید باتری ها دیگر به سرعت داغ نکنند و دیگر خطر انفجار آنها نیز وجود نداشته باشد.

این باتری‌ها که دارای شارژ طولانی و عمر بالایی نیز هستند با هزینه کمتری ساخته می‌شوند و برای تامین برق متکی به تغییرات مولکولی مواد شیمیایی خازنی محلول در آب خواهند بود.

بررسی‌ها نشان داده هزینه ذخیره انرژی توسط این باتری‌ها به ازای هر کیلووات در ساعت تولید انرژی کمتر از صد دلار خواهد بود و لذا باتری های یاد شده را می‌توان باتری‌های دوستدار طبیعت نامید. البته طراحی باتری‌های یاد شده هنوز در مرحله آزمایشی است و تا نهایی شدن آنها راه درازی در پیش است.

محققان می‌گویند می‌توان این باتری‌ها را به مدت ۱۰ سال بر روی گوشی‌ها مورد استفاده قرار داد، این در حالی است که باتری‌های لیتیومی معمولا بیش از دو سال عمر نمی‌کنند.