*** به وب سایت اداره آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری بیرجند خوش آمدید ***
 
 
 

لزوم به کارگیری فناوری اطلاعات و بسترسازی جهت اداره الکترونیکی شهرها، بر کسی پوشیده نیست.استفاده از روش‏های نوین شهرداری الکترونیک که مواهبی چون کاهش زمان اتلاف‏ شده شهروندان، عرضه بهتر خدمات، توزیع عادلانه‌تر امکانات، افزایش اشتغال و بهبود مدیریت پایدار شهری را در پی دارد، می‌تواند انقلابی در زمینه مدیریت شهری به وجود آورد.

 

 

 
 

امام على (ع) :خوشبخت كسى است كه درطاعت خدا اخلاص داشته باشد

امروز    شنبه , 02/تير/1397  
شارژ بی‌سیم امن، از داغ شدن گوشی جلوگیری می‌کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شارژ بی‌سیم امن، از داغ شدن گوشی جلوگیری می‌کند

فناوری شارژ بی‌سیم، با اینکه چندان از عمر آن نمی‌گذرد، اما هنوز مورد بحث کارشناسان است. اما خبر جدید که به تازگی منتشر شده اینست که با ورود تراشۀ ام.آی.تی به بازار و جایگزین شدن آنها با شارژهای رایج، دیگر لازم نیست که نگران داغ شدن دستگاه همراه خود (تبلت و گوشی هوشمند و ...) خود باشید.

جالب است بدانید که فقط شارژرهای سیمی خطرناک نیستند که برای افراد نگرانی ایجاد می‌کنند. پدهای شارژ بی‌سیم نیز خیلی راحت باعث داغ شدن دستگاه همراه شما می‌شوند. اما چگونه می‌توان از گرم شدن گوشی جلوگیری کرد و با روشی امن، گوشی خود را شارژ کرد؟
ام.آی.تی در این زمینه، ایده‌هایی دارد که می توان به راه حلی موفق و کارآمد تبدیل شود. پژوهشگران ام.آی.تی، از یک تراشه امنیتی، رونمایی کرده‌اند که از آسیب رساندن شارژر بی‌سیم به گوشی شما جلوگیری می‌کند.

 این پد شارژ بی‌سیم، بر اساس یک مدار شارژ کارآمدتر و کوچک‌تر کار می‌کند. در این مدار، یک سیم‌پیچ اصلی وجود دارد که عملیات شارژ واقعی را انجام می‌دهد و سیم‌پیچ ثانویه‌ای هم هست که یک میدان مغناطیسی قوی تولید می‌کند. اگر گوشی و شارژر شما، رمزنگاری صحیح و مشخصی نداشته باشند، سیم‌پیچ ثانویه، فرکانس سیم‌پیچ اصلی را تغییر می‌دهد.

alt

این موضوع، در بدو امر، این اطمینان را ایجاد می‌کند که این شارژر کیفیت مورد نظر را داراست و آسیبی به دستگاه وارد نمی‌کند.

دانشمندان همچنین بر این باورند که این پد، در هنگام شارژ همزمان چند دستگاه، می‌تواند مفید و کارآمد باشد. به جای اینکه پد تعیین کند که کدام گجت، بر اساس فاصله، تمام انرژی الکتریکی را دریافت کند، تراشه مورد بحث، از سرعت شارژ می‌کاهد تا برق به صورت مساوی در بین اجزای سیستم توزیع شود.

مطابق اخبار منتشره در این خصوص، مجموعه کارهایی که پد مورد بحث برای ایمن کردن عملیات شارژ انجام می‌دهد، ممکن است گاه زمان بیشتری برای این عملیات صرف کند.

این نوآوری، مسلماً همه را خوشحال و خرسند نمی‌کند.
دیدن اینکه یک تراشه به عنوان ابزاری مطمئن برای شارژ به کار می‌رود، شاید خیلی ساده و آسان به نظر برسد، اما روی دیگر سکه این است که تولیدکنندگان را وادار می‌کند که برای تطبیق خدمات خود با این نوع جدید از شارژر، هزینه‌های گزافی بپردازند.

با این حال ممکن است کار ام.آی.تی، در ابتدای کار، با مشکلاتی مواجه شود، اما آغازی برای گام‌های بزرگ بعدی تلقی می‌گردد.