*** به وب سایت اداره آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری بیرجند خوش آمدید ***
 
 
 

در حال حاضر اکثر سازمان های دولتی و خصوصی فعالیت های خود را با استفاده از فناوری های روز پایه ریزی می کنند. نظر به اینکه تنها عامل ثابت دنیای امروز، تحول و تغییرات می باشد، لذا فناوری اطلاعات به عنوان محصول این تغییرات با شاخصه هایی چون پردازش، توزیع و به کارگیری اطلاعات حضور خود را در همه عرصه ها ثابت نموده است.

از طرفی دستگاه های اجرایی و مدیران شهری به منظور افزایش کارایی و اثربخشی و کسب مزیت رقابتی به منظور تثبیت موجودیت و افزایش بهره وری باید در اندیشه تدارک به کارگیری فناوری های نوین و شیوهای مطلوب استفاده از آن باشند.

 

 
 

امام على (ع) :خوشبخت كسى است كه درطاعت خدا اخلاص داشته باشد

امروز    سه شنبه , 28/دي/1395  
عرضه گوشی هوشمند با ۱۵ روز عمر باتری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
عرضه گوشی هوشمند با ۱۵ روز عمر باتری

اگر از تمام شدن سریع عمر باتری گوشی خود ناراحت هستید، حتما از شنیدن خبر عرضه گوشی هوشمند تازه‌ای که با یک بار شارژ برای بیش از 2 هفته قابل استفاده است، خوشحال خواهید شد.

 این گوشی که OUKITEL K10000 نام دارد مجهز به سیستم‌عامل اندروید 5.1 بوده و با فناوری نسل چهارم تلفن‌های همراه سازگاری دارد.

سازندگان این گوشی می‌گویند در صورت استفاده عادی از گوشی مذکور باتری آن برای 10 تا 15 روز بدون شارژ مجدد قابل استفاده خواهد بود.

گوشی‌های هوشمند فعلی موجود در بازار در بهترین حالت تا دو روز بدون شارژ مجدد دوام می‌آورند و لذا ادعای ساخت چنین گوشی مورد توجه قرار گرفته است.

به عنوان مثال می‌توان به Sony Xperia Z5 با دو روز عمر باتری 2900 میلی‌آمپری اشاره کرد.

کارشناسان می‌گویند ممکن است شرکت سازنده در مورد عمر باتری این گوشی اغراق کرده باشد و بعید به نظر می‌رسد باتری 10 هزار میلی‌آمپری مذکور بتواند بیش از شش روز دوام داشته باشد.

وزن گوشی یاد شده تنها 148 گرم است و همین نشان می‌دهد برای حذف یا سبک کردن برخی مولفه‌های گوشی K10000 تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

شاید یکی از نقاط ضعف این گوشی در مقایسه با نمونه‌های رقیب کیفیت دوربین‌های آن باشد.

دقت دوربین‌های پشت و جلوی این گوشی به ترتیب به 8 و 2 مگاپیکسل می‌رسد که در مقایسه با گوشی‌های رقیب با دوربین‌های مثلا 23 مگاپیکسلی ناچیز است.

بدنه فلزی مقاوم در برابر سقوط و زیبا، 16 گیگابایت حافظه داخلی با امکان افزودن حافظه داخلی 32 گیگابایتی و نمایشگر5.5 اینچی از جمله ویژگی‌های گوشی یاد شده است. قیمت این گوشی که حدود 40 روز دیگر به بازار می آید 240 دلار است.