*** به وب سایت اداره آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری بیرجند خوش آمدید ***
 
 
 

در حال حاضر اکثر سازمان های دولتی و خصوصی فعالیت های خود را با استفاده از فناوری های روز پایه ریزی می کنند. نظر به اینکه تنها عامل ثابت دنیای امروز، تحول و تغییرات می باشد، لذا فناوری اطلاعات به عنوان محصول این تغییرات با شاخصه هایی چون پردازش، توزیع و به کارگیری اطلاعات حضور خود را در همه عرصه ها ثابت نموده است.

از طرفی دستگاه های اجرایی و مدیران شهری به منظور افزایش کارایی و اثربخشی و کسب مزیت رقابتی به منظور تثبیت موجودیت و افزایش بهره وری باید در اندیشه تدارک به کارگیری فناوری های نوین و شیوهای مطلوب استفاده از آن باشند.

 

 
 

امام على (ع) :خوشبخت كسى است كه درطاعت خدا اخلاص داشته باشد

امروز    سه شنبه , 28/دي/1395  
«هدفون» هوشمند با «پد» لمسی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
«هدفون» هوشمند با «پد» لمسی

معمولاً افراد علاقه‌مند به موسیقی دوست دارند در محیط عاری از هرگونه سر و صدا حتی هنگام راه رفتن در خیابان شلوغ به موسیقی مورد علاقه خود گوش کنند. برای راحتی علاقه‌مندان به موسیقی، شرکت‌های مختلف هدفون‌های با ویژگی‌های خاص و منحصربه فرد راهی بازار می‌کنند.


اخیراً یک شرکت تولید‌کننده هدفون و اسپیکر (Libratone)، هدفون خاص و ویژه‌ای را راهی بازار کرده است. هدفونی که این شرکت تولید کرده است Q Adapt On-ears نام دارد، ضمن ارتباط با تلفن همراه از طریق وایرلس و بلوتوث نه تنها صداهای اضافی محیط را حذف می‌کند بلکه با لمس کردن گوشی هدفون قابل تنظیم است و به صورت خودکار روشن و خاموش می‌شود.

به‌عنوان مثال اگر کف دست خود را در جهت عقربه‌های ساعت روی هدفون بکشید صدای موسیقی بلند و کف دست را برعکس عقربه‌های ساعت بکشید، صدای موسیقی کم می‌شود و.... به عبارتی این هدفون دارای پد لمسی است که به کاربر اجازه می‌دهد به‌راحتی از آن برای شنیدن موسیقی مورد علاقه خود استفاده کند. همچنین این هدفون دارای دکمه پنهانی است که در ۴ سطح گوناگون تنظیم می‌شود تا کاربر صداهای بیرونی که مزاحم شنیدن و لذت بردن از موسیقی می‌شود را حذف کند.

البته این هدفون با اپلیکیشن ساخت این شرکت و تنها با سیستم‌عامل ios کار می‌کند. با هدفون Q Adapt On-ears قابلیت شنیدن موسیقی به صورت اشتراکی با دوستان نیز وجود دارد و برای زیباتر شدن هدفون، پرنده‌ای که لوگوی شرکت است روی گوشی هدفون تعبیه شده که در صورت روشن بودن هدفون، پرنده مزبور می‌درخشد.

جنس این هدفون آنقدر نرم و سبک است که کاربر هنگام استفاده آن را روی گوش‌های خود احساس نمی‌کند. به گفته سازندگان آن باتری هدفون دارای عمر طولانی است و نیاز به شارژ کردن‌های مکرر ندارد چرا که تا ۲۰ ساعت هم کار می‌کند و می‌تواند همسفر خوبی در مسافرت‌های طولانی برای کاربرانش باشد.

در صورت خالی شدن شارژ آن، در کمتر از ۳ ساعت هم به صورت کامل شارژ می‌شود و اگر شارژ باتری نیز تمام شود می‌توان با کابلی به تلفن همراه متصل کرد. این هدفون با قیمت ۲۵۰ دلار بتازگی برای سال نو وارد بازار شده و به فروش می‌رسد.